עבודה בחו"ל – איפור מינראלי

עבודה בחו"ל במכירת איפור מינראלי

עבודה בחו"ל במכירת איפור מינראלי

לפני כשנה נסעתי ל עבודה בחו"ל לעבוד במכירה בעגלות של איפור מינראלי. אם גם אתם רוצים להתנסות בחוויה בחו"ל, מה כדאי לדעת לפני שאורזים מזוודות.
עם הגעתי בלא ידע מוקדם באיפור וחוסר התלהבות מהנושא בכלל, הוסבר לי שמכירה של איפור מצריכה לימוד בסיסי עלהמוצר שאותו מוכרים.

קיבלתי את הפיצ' מכירה ממנהל האזור, הפיץ' לאיפור מינראלי מורכב וארוך ודרוש בסיס טוב באנגלית. אורך הפי'ץ כ18 דפים. וכמה שיודעים יותר ומבינים יותר על המוצר כך יכולת המכירה שלך תעלה. עד מהרה לומדים את הטקסט שכולל הדגמת המוצרים:
FOUNDATION, BLUSH ,EYE SHADOW AND MORE
מה שנקרא מייק אפ מכסה את כל עור הפנים בגוון טבעי אשר נותן מראה זוהר וחסרפגמים, הכולל מקדם הגנה וללא תוספי שומן וטלק ,שבדרך כלל נוהגים להוסיף במוצרים קוסמטייםשאינם מינראליים.

מה שמתברר תוך זמן קצר הוא שמי שמוכר/ת טוב לא צריך להבין יותר מידי אלא פשוטלהקרין התלהבות כנה מהמוצר, על המוכרת לספק מידע אמין ככל האפשר. עליך להחמיא ללקוחה על איך שהאיפור הולם אותה, לשאולאותה איך האיפור מרגיש על העור, וכיצד היא מרגישה כשהיא מביטה כעת במראה. כל זאת בטפטוףעדין ומבלי להתנפל עליה, עליך לשוחח עימה ולגרום לה להבין שהמראה שלה תורם לתחושה טובה וביטחון עצמי. כמוכרת חשוב לשדר אופטימיות, שמחה, ביטחון ואנרגיה חיובית כלפי הלקוחה. זהו זה הסוד.

חשוב לזכור שלפנינו עומדת לקוחה אירופאית, אמריקאית, אוסטרלית או קנדית ולא ישראלית -הפתיחות שלנו יכולה להיחשבאצלם כחוצפה, אז לשים לב.

אם יש לך יום גרוע של רחמים עצמיים אין להתפלא על כך שלא מתקהלים סביבך אנשים, ברור, אבל כשהכול סובב סביב כסף וזו מטרת המסע אז זה, מאוד מבאס כאשר לא מצליחים למכורואז מתפתחת גם צרות עין בין המוכרים על עמדה ומתפתחת התחושה שכל ישראלי שמכר בחו"למכיר – הדולרים בעניים.

לעומת זאת חיוך נעים והסבר סבלני בהחלט יעזרו, אך זה לא הכול! שיטת המכירה שלרוב המוצרים הללו היא אגרסיבית, כלומר תפקיד המוכר הינו לפנות ולהזמין את העוברים ושבים בקניון לבוא להתרשםמהמוצר.
יש נשים שכמו בחיים גם במכירה ינפנפו בחזה שלהם ויעפעפו עם ריסיהם , אחרים ישדרו מהימנות וידע, עדיין הגישה שתוביל למכירה בסוף חייבת להיות א ס ר ט י בית, ולכן אנו כמוכרים צריכים לשמור על ערנות ולקרוא את שפת הגוף של הלקוחה כדי לדעת מתי להוריד מעט במחיר ולספק לה "הנחה מיוחדת" ,כדי שלא תברח, על פי רוב מותר וצריך "לשחק "עם המחירים לפי הלקוח.
עוד דבר חשוב הוא ה"בוס" שלך, הנך נוסעת למדינה זרה לעיתים בלא ויזה מתאימה האנשים שאתם עובדים אצלם יכולים להתגלות כעובדים עליכם.
כמובן חשוב שהבוס והמנהל שידאגו לעובדים ביחס אישי חם וגם בימים גרועים ידעו לטלפן אליך לדוכן ולרומם את מצב הרוח. בסופה של התקופה למרות שלא הייתי מהמוכרות המוכשרות ביותר חזרתי הביתה עם חסכונות שקשה להשיג בחודש עבודה בארץ.
כל הזכויות שמורות ריקרוט

לגרום ללקוח להרגיש הכי יפה……
שהלקוחה תהיה יפה לפחות כמוה….
לסיום קצת בנאלי, אבל כישראלית אני יודעת כמה זה חשוב, אתם מייצגים את ישראל, אםאתם מרגישים פטריוטים או רק מנסים לברוח מהעובדה הזו
זה לא משנה! בכל פעם שירמו אנגלי/ אמריקאי /ספרדי עם מוצר שהוא "זבל" או שילוו אותו יד ביד לכספומט בלי אופציה להגיד לא למכירה הוא יזכור שבדוכן עמד/ה ישראלי רמאי תעב כסף אם אתם לא מתביישים בשביל עצמכם אז בשם כל העם שלנו.

אקסטרה - בניית אתרים, קידום אתרים