עבודה באירופה

דגל אירופה

מרכז התרבות והאומנות העולמי בשילוב סלט של שפות, היסטוריה, שורשים, ארכיטקטורה ונופים עוצרי נשימה. היכולת לעבור בין המדינות ללא מעברי גבול ולרוב ללא ביקורות דרכונים והעובדה שלכל ישראלי שני יש את הדרכון הנכסף הופך את אירופה ליעד מבוקש ואטרקטיבי בקרב מחפשי עבודה בחו"ל.

ברוב מדינות אירופה ניתן לעבוד אך ורק עם דרכון אירופאי פרט למספר מצומצם מאוד של מדינות כמו גרמניה בהן ניתן לעבוד על ויזות נוספות כמו ויזת Working Holiday שנכון לסוף פברואר 2016 ניתן להפיק גם לבעלי דרכון ישראלי ואף מתוך גרמניה עצמה ומאפשרת עבודה בגרמניה באופן חוקי, כמו גם מדינות מסוימות מאפשרות עבודה על ויזת סטודנט או עם אישורים מיוחדים מהמדינה בה מתבצעת העבודה.
שוק העגלות בקניונים צמח והתפתח גם לאירופה, בשונה משאר הארצות, באירופה דרוש ידע בסיסי בשפה המדוברת באותה ארץ, ובדרך כלל יהיה עליך להיות בעלת דרכון רלוונטי.
לאחר התפרשות הישראלים בארה"ב ובריטניה, חכמינו הבינו שאירופה הינה שוק בעל פוטנציאל עצום ואף יותר יציב מארה"ב.

שעות עבודה באירופה

שעות העבודה בקניונים ברחבי אירופה משתנה לפי המדינה בה תרצה לעבוד בכלליות השעות הינם  10:00 בבוקר ועד 19:00 בערב, קניונים גדולים עובדים מ9:00 בבוקר ועד 21:00 בערב. לקראת התקופה החמה (כריסמס) קניונים מסוימים מרחיבים את שעות הפתיחה עד 22:00 ויש גם קניונים הפותחים את שעריהם מוקדם יותר.

מגורים

החברות הרציניות המציעות עבודה באירופה דואגות לעובדיהן ומשכירות עבורם דירות ברמה גבוהה שכוללות ריהוט מלא, טלוויזיה, אינטרנט ועוד.
מספר האנשים בדירה יכול להגיע לשישה. לרוב בחדר אחד ישהו לא יותר משני אנשים. לעיתים אף ניתן למצוא דירות עם מקלחת ושירותים כפולים.

שכר דירה:

משתנה בין האזור, העיר והחברה בה תבחר לעבוד. בדרך כלל המחירים נעים בבסביבות 10 יורו ליום לאדם.

איך מגיעים לעבודה? כמה רחוק הבית מהקניון?
לרוב המגורים יהיו במרחק של בין 15 דקות ל30 דקות נסיעה בתחבורה ציבורית (חופשי חודשי עול כ60 יורו לחודש) למרות שגם מחוץ ללונדון לעיתים יהיה צורך ברכבת של כ- 30 דקות נסיעה על מנת להגיע לקניון.

כסף כסף כסף

באירופה המטבע המקומי הינו יורו. 1 יורו  שווה כ 5.54₪

כמה כסף צריך להתחלה? – עליך לחשב את העלויות שיש לך עד לנקודה בה מתחילות להיות הכנסות:
עלות כרטיס טיסה, עלות ויזת סטודנט ועוד כ 500 יורו לנחיתה, והשאר יגיע מהעבודה.

איפה עושים הכי הרבה כסף? – במקום בו המעסיק מספק לך את הפלטפורמה הכי נקייה על מנת שתוכל להתרכז בלעשות כסף.

למרות שהתפישה הרווחת גורסת כי עדיף לעבוד במרכזי ערים ובמקומות עם שמות המוכרים לנו מהסרטים, דווקא יהיו יותר רווחיים ממקומות שלא שמענו עליהם מעולם. ראש פתוח מגלה כי באזורים פחות מאוכלסים הקניון הופך להיות מרכז החיים של תושבי הסביבה (בדרך כלל מדובר במאות אלפים) ולעיתים עבודה בפריפריה יכולה להיות רווחית יותר מהסיבה שכח הקנייה מאוד חזק, רמת הפיתויים והוצאות הנסיעה נמוכות לעומת הערים הגדולות כגון פריז, רומא ופראג ובערים מרכזיות נוספות אפשר לייצר הכנסות גבוהות מאוד אך רמת הפיתויים עולה והכיס מרגיש זאת.

 

אקסטרה - בניית אתרים, קידום אתרים