סיפור חוויה לעונה הראשונה

עבודה בארה"ב חוויה וכיף

עבודה בארה"ב חוויה וכיף

השתחררתי מהצבא, שמעתי כבר על עבודה בחו"ל בזמן השרות לאחר שאחותי הגדולה כבר עשתה זאת בעצמה, החלטתי לעבוד חודש בארץ שיהיה מספיק כסף לכרטיס טיסה.
אני נולדתי בקיבוץ ומעולם לא היה לי כסף שלי, הייתי בראש של כמה שיותר מהר להגיע לארה"ב ולהתחיל את דרכי. הגעתי ללוס אנג'לס לאחר שיצרתי קשר עם חבר מהצבא שנמצא שם ומסודר כבר עם דירה שם אוכל להיות אצלו כמה ימים עד שאסתדר, במקביל קיבלתי קשר אישי לחברת מובינג איתם דיברתי שאתחיל לעבוד שם.
לאחר שבועיים של עבודה בארה"ב במובינג מצאתי דירה שיכולתי להרשות לעצמי עם שותף שהכרתי שם והוא כבר עשיר בניסיון עם עבודות בארה"ב, בעיקר עם עבודה בלוס אנג'לס והוא מכיר כל מה שקורה בסביבה הוא סיפר לי על חברים שמוכרים תמונות שמן מדלת לדלת, חברים שעובדים בניקוי שטיחים, במכירות בקניונים, נהגי לימוזינות, מנעולנים ועוד כל מיני עבודות בארה"ב שהישראלים עושים.
לאחר חודש שאני עובד במובינג, חסכתי סכום מספיק לקנות רכב, הרי שעד אז הייתי נוסע או באוטובוס או ברולר בליידס לעבודה וחזרה ובאחד הימים שחזרתי הביתה ראיתי רכב שהדליק אותי, רכב ענתיקה כמו שיש בסרט wayns world, מכונית יפה, מראה של מכונית ספורט ממש החלום האמריקאי, בהחלטה של רגע שלפתי מהכיס 600$ וחזרתי עם הרכב הביתה. מאותו רגע אני נוסע לעבודה במובינג ברכב שלי.

עבוןדות בארה"ב - אוהיו מושלגת

עבוןדות בארה"ב – אוהיו מושלגת

ככה המשכתי את דרכי, עבודה בארה"ב במובינג זה כיף ונחמד, התקדמתי להיות פורמן ואז חבר ילדות שלי הצטרף אלי והוא מצא עבודה בקניונים במכירת המסוק האגדי, אני הייתי סוגר משכורות סבירות אבל לא קרובות למה שהוא היה סוגר בחודש הראשון שהוא עבד הוא סגר משכורת ל 5000$ שאני הגעתי למשכורת הזאת רק אחרי 3 חודשים. לאחר שעבדתי שמונה חודשים במובינג הסתבר לי שלא חסכתי כסף אלא יותר חייתי טוב.
החלטנו ביחד למצוא עבודה במכירות בקניונים אולי ביעד שונה. קיבלתי מאחותי קשר אישי לחברה הכי גדולה שפעלה באותו זמן ופועלת גם היום. המנהל שדיברנו איתו סיכם איתנו שנגיע לקולומבוס אוהיו עצמאית והוא יאסוף אותנו מהשדה וכך היה נחתנו באוהיו, הוא אסף אותנו וזרק אותנו במוטל קרוב יחסית לקניון.
למחרת אסף אותנו לנקודות מכירה, ביום חופש הראשון הוא אמר לנו לחפש רכב כדי שלא יצטרך להסיע אותנו וכך עשינו מצאתי רכב במחיר סביר והתחלנו להתנייד עצמאית, ביום חופש הבא אמר המנהל שאם אנחנו רוצים אנחנו יכולים לחפש לנו דירה בכדי לא לשלם ביוקר למוטל וכך עשינו ומצאנו דירה נחמדה באזור של סטודנטים כך שגם היה חיי חברה עם מסיבות ועוד.
לחבר שלי היה קצת ניסיון אז הוא התחיל ישר לעבוד ואני עבדתי עם המנהל אזור שהתחיל ללמד אותי על עקרונות המכירה, לקח לי יום להבין איך מטיסים את המסוק ותוך כדי כבר התחלתי למכור ואף יותר מזה מכרתי יותר טוב מהמנהל והוא לא הפסיק להעיר לי על העבודה.
לאחר כחודש עבודה עשיתי משכורת יפה מאוד של 6000$ את אותו מנהל לא יכולתי לסבול הוא לא ידע לתמוך ולהדריך והיה מאוד גרידי ותפסן. החלטתי יחד עם החבר שהגיע הזמן לחפש חברה יותר נעימה לעבוד בה וביום של המשכורות הודענו על עזיבה ונסענו עם הרכב שלנו לשיקגו שם מצאנו קשר חדש התחלנו לעבוד בחברה אחרת שם קיבלו אותנו יפה וידעו להדריך ולתמוך ושם עשינו את המשך העונה.
את העונה סיימנו כל אחד עם חיסכון של 15,000$ לאחר 4 חודשים. חוויה וכיף ואני שמח להמליץ לכל אחד ואחת שרוצה לעשות רווחים גדולים בזמן קצר.

היום הדברים נראים אחרת כיום ישראלים מציעים עבודה באנגליה, עבודה בקנדה, עבודה באוסטרליה, עבודה באירופה ואפילו מקומות שלא היינו חושבים עליהם בחיים כמו עבודה בסינגפור וגם עבודה בפינלנד.
כיום חברות מציעות דיור ורכב ותנאים כאלה ואחרים שמסיתים את הריכוז של העובד מהעובדה שהוא בא לעשות כסף – חשוב להבין שהתנאים שמציעים לעובד מהארץ אינם קשורים לכמה כסף הוא יעשה, יותר נכון יהיה להבין לאיזו סוג של חברה העובד מגיע למשל תמיכה, הדרכה, אנשים בגובה העניים ויחס אנושי סביר.
גם מאוד מומלץ לא להסתנוור מחתול בשק זיכרו מה שמובטח לכם בארץ לרוב לא יתממש לאחר הנחיתה חשוב להגיע בלי ציפיות וכך לא יהיו גם אכזבות.

[contact-form-7 id="45" title="Registration Form

אקסטרה - בניית אתרים, קידום אתרים